Japonský kanekalon

Čo to vlastne je?

100% Japonský kanekalon je syntetický materiál, ktorý je na pohľad na nerozoznanie od ľudských vlasov. Príčesky z umelého materiálu sú veľmi populárne a žiadané predovšetkým pre nižšiu cenu. Ak teda hľadáte príčesok na príležitostné použitie a nechce sa vám investovať vyššiu sumu do pravých vlasov, môže byť kanekalon tým pravým riešením.

Príčesky copy a Clip in pás z kanekalonu

S umelým vláknom sa spájajú výhody aj nevýhody.

Keďže ide o syntetiku, nemožno odtieň kanekalonu upraviť farbením. Ak by vám však odtieň kanekalonu nesadol, nemusíte zúfať. Napíšte nám na email info@clip-vlasy-lacne.sk a my vám pomôžeme s výberom vhodnejšieho odtieňa alebo výmenou / vrátením tovaru. Kanekalonu je lesklý materiál, čo môže byť pre niekoho výhoda a pre iného zase nevýhoda. Vždy záleží na type vlastných vlasov.

Výhody kanekalonu však výrazne prevažujú. Sú u neho potlačené nežiaduce vlastnosti vlasov, teda štiepivosť končekov, lámavosť, vysúšanie, blednutie farby vplyvom UV žiarenia apod. Môžete ho tiež tepelne upravovať. Zostane presne v tom tvare, aký mu dáte, kým sa opäť nerozhodnete pre zmenu. Kanekalon sa tiež nemastí ako vlastné vlasy a pri umytí ide teda skôr o očistenie od pôsobenia vonkajších vplyvov a prípadne zvyškov stylingových prípravkov.

Ako o sa kanekalon starať aby dlho vydržal?

Hoci kanekalon nevyžaduje takú starostlivosť, ako 100% ľudské vlasy, je tu niekoľko zásad, ktorých dodržiavaním predĺžite životnosť príčesku..

  • Príčesok prečešte pred aj po použití vhodnou kefou
  • V případě zacuchání můžete namočit a aplikovat masku nebo kondicionér (vlákna budou hladší a poddajnější)
  • Príčesok nedrhnite dlaňami a pri umývaní alebo namočení necuchejte
  • Vyhnite sa chemickým úpravám (ide o umelé vlákno a farbenie nie je možné)
  • Príčesok možno umyť vo vodnej kúpeli s trochou mydla (asi 5 minút nechajte odmočiť a potom šetrne po smere umyte)
  • Vyhnite sa fénovaní, odporúčame nechať voľne uschnúť
  • Nečešte v mokrom stave
  • Pre tepelné úpravy je nutné kanekalon najskôr zľahka navlhčiť (napr. rozprašovačom) a prečesať Zvoľte najskôr nižšiu teplotu (170 °) a vyskúšajte na tenkom pramienku, ako teplo pôsobí. Podľa potreby môžete teplotu zvýšiť, nikdy ale nezostávajte kulmou alebo žehličkou na jednom mieste dlhšie, ako niekoľko sekúnd.

Aj keď je kanekalon vhodný skôr na príležitostné nosenie, môže vám robiť radosť dlhé mesiace aj roky.

100% japonský kanekalon