Často kladené otázky

Ako si vybrať správny odtieň?

Na našom eshope si 99% zákazníkov vyberie ten pravý odtieň priamo k svojim vlasom. Farba príčesku a vlastných vlasov navyše nemusí byť úplne totožná, pretože prípadné malé odlišnosti sa po aplikácii a začesaní vlasov dohromady krásne stratia.

V prípade pravých vlasov je tu aj možnosť chemických úprav, tzn. upraviť farbou, či prelivom odtieň priamo k Vášmu vlastnému.

Ak váhate nad dvoma odtieňmi, odporúčame objednať oba, porovnať si ich a ten menej vyhovujúce vrátiť.

Ak Vám príčesok vôbec nevyhovuje, je možné ho v pôvodnom stave vymeniť alebo vrátiť (do 14 dní od prevzatia).

Pre radu ohľadom odtieňa nám môžete písať na info@clip-vlasy-lacne.sk Spolu s dotazom nám, prosím, zašlite aj foto Vašich vlasov na dennom svetle.

Môžem farbiť a tónovať vlasy na predĺženie?

Áno, príčesky z pravých vlasov je možné tónovať a farbiť pomocou prelivov a farieb. Vždy ale odporúčame skúšať odtieň na tenkom pramienku a až potom dávať produkt na zvyšok vlasov a taktiež odporúčame iba kadernícke produkty, nie farby z drogérií.

Pozor! Neodporúčame vlasy odfarbovať a zosvetľovať, pretože ide o veľký zásah do štruktúry a mohlo by dôjsť k vysušeniu vlasov.

Ak chcete príčesky len mierne natónovať a zároveň čo najšetrnejšie, zvoľte farbiace masky a kondicionéry na vlasy.

Silver šampóny možno tiež použiť, ale pozor, vysušujú. Tento typ šampónu radšej miešajte pol na pol s klasickým šampónom a nepoužívajte príliš často.

Čo môžem robiť, keď nemáte na sklade moju farbu vlasov?

Pokiaľ ste nenašli tú správnu farbu priamo pre seba, nezúfajte. Stačí si vybrať čo najpodobnejší odtieň. Nikto totiž nemá vlasy iba v jednom farebnom tóne. Vlasy majú vždy viac podtónov, ktoré spolu vytvoria celkový odtieň. Pokiaľ zvolíte nepatrne odlišný odtieň, môže vyzerať výsledok pekne a ešte prirodzenejšie, pretože tak vytvoríte efekt pramienkov "vytiahnutých" slniečkom.

Ak sú ale rozdiely medzi vlastnými vlasmi a príčeskami príliš veľké, zvoľte radšej svetlejší odtieň vlasov na predĺženie, ktorý následne môžete podľa potreby dotónovať.

Pre radu ohľadom odtieňa nám môžete písať na info@clip-vlasy-lacne.sk

Akú dĺžku vlasov zvoliť?

Medzi najpopulárnejšie dĺžky príčeskov patria nepochybne 50-53cm dlhé vlasy. Vždy ale samozrejme záleží na Vašom prianí. Dĺžku si zmerajte zhruba od úrovne uší dole a kam nameriate, tam Vám zhruba bude pričesok dosahovať.

Ideálny a najprirodzenejší rozdiel medzi vlastnými a predĺženými vlasmi je cca 15cm, ale pokiaľ máte rady extrémnejšie premeny, môžete samozrejme zvoliť najväčšie dĺžky z našej ponuky.

Aký typ clip príčesku zvoliť?

Najpopulárnejšie sú klasické sety clip vlasov s 8 pásmi. Tento set je vhodný ako na predĺženie, tak na zahustenie aj na vytvorenie účesu.

Deluxe clip in sada so 16 pásmi je vhodná pre majiteľky extra hustých vlasov a to ako na predĺženie tak aj na zahustenie. Ide v podstate o dve klasické sady dohromady.

Pokiaľ ale túžite iba po zahustení, zvoľte samostatný clip in pás. Aplikáciu tak zvladnete do minútky, je to naozaj veľmi jednoduché.

Clip copy sú vhodné, ako už názov napovedá, iba na predĺženie a zahustenie vrkoča, prípadne ešte k tvorbe drdolu.

Clip pramienky uvítate k okamžitému oživeniu farby vlasov, alebo vytvoreniu melírku.

Aký je rozdiel medzi clip in setom a clip in pásom?

Clip in sety sú vhodné na predĺženie aj zahustenie vlasov. Sety sú dostupné v mnohých dĺžkach a gramážach. Obsahujú viac rôzne širokých clip pásikov.

Clip in pás odporúčame skôr len na zahustenie. Keďže sa aplikuje na hlave iba v jednej vrstve, mohli by vzniknúť s Vašimi vlastnými vlasmi dve viditeľné úrovne, preto je tento príčesok vhodnejší len na zahustenie vlasov a nie na predĺženie.

Ako sa clip in vlasy nasadzujú?

Aplikácia clip in vlasov je najjednoduchšia zo všetkých. Funguje na princípe sponečiek, ktoré sú našité na zadnej strane clip pásov. Na hlave sa vytvoria cestičky v rôznych úrovniach a do nich sa priklapnú pásy.

Koľko času zaberie nasadenie clip in sete?

Záleží na zručnosti a predchádzajúcich skúsenostiach, ale väčšinou cca 5-10 minút.

Z čoho sú clip in príčesky vyrobené?

Clip in príčesky u nás môžete zakúpiť zo 100% ľudských vlasov európskeho typu v REMY kvalite, alebo zo 100% japonského kanekalónu (kvalitný syntetický materiál).

Čo znamená označenie REMY?

REMY je označenie pre vlasy poskladané v smere rastu (= kutikula je vždy smerom dole).

Je lepšie zvoliť príčesok z pravých vlasov alebo japonského kanekalónu?

Nejde úplne povedať, čo je lepšie, skôr ide o požiadavky samotného zákazníka. Kanekalon je vhodný na príležitostné nosenie, kedy naozaj viete, že ho nebudete tak často využívať. Ak plánujete nosiť clip in častejšie, rozhodne zvoľte pravé vlasy.

Je možné príčesky tepelne upravovať?

Áno, príčesky zo 100% pravých vlasov môžete tepelne upravovať, ale vždy odporúčame vopred použiť prípravok na ochranu pred pôsobením tepla. 100% japonský kanekalón je možné do istej miery tiež tepelne upravovať. Všeobecne však neodporúčame presahovať 180 stupňov.

Ako dlho príčesky z pravých vlasov vydržia?

Životnosť príčeskov je veľmi individuálna. Jednak záleží na Vašom osobnom pocite, tzn. niekto by už vlasy vymenil, aj keď iný by ich ešte považoval za úplne v poriadku. Všeobecne ale životnosť najviac ovplyvňuje správna starostlivosť. V starostlivosti by Vám teda nemal chýbať kvalitný šampón, maska, olejček a termo ochrana – toto je úplný základ. Samozrejme, že čokoľvek navyše vlasom dáte, bude iba plus. Odporúčame iba kadernícke produkty.

Ak majú vlasy dostatok starostlivosti, vydržia aj rok a dlhšie.

Ako často musím príčesky umývať?

U clip in je veľká výhoda práve to, že ich môžete umývať minimálne a tým si výrazne ušetriť prácu s fúkaním a prehnanou starostlivosťou. Clip in umývajte len vtedy, ak máte na nich vrstvu stylingových produktov, alebo keď sa pohybujete v zafajčenom prostredí a vlasy nasajú tieto pachy. Obvykle to stačí 2x do mesiaca pri každodennom nosení.

Vlasy na permanentné metódy umývate vždy s vlastnými, tam to bohužiaľ inak nejde, preto odporúčame venovať zvýšenú pozornosť hydratácii týchto vlasov.

Ako často môžem nosiť clip in vlasy?

Ako často chcete..:) Pokiaľ Vám nevadí časté pripínanie, potom je možné nosiť clip in kľudne každý deň. Na noc ale clip príčesky vždy dávajte dole nech sa na korienky vlasov nevyvíja zbytočný tlak počas spánku.

Sú clip in vhodné aj pre jemné a riedke vlasy?

Rozhodne. Pokiaľ máte tento typ vlasov, clip in môžete bez problémov tiež nosiť, len pre Vás máme niekoľko tipov na lepšie začesanie pričeskov:

 • akonáhle si vytvoríte cestičku pre aplikáciu clip pásikov, mierne Vaše vlastné vlasy natupírujte a zalakujte, sponky nebudú schádzať dole a budú držať pevnejšie
 • clip in pásy pripínajte na dostatočné množstvo vlasov vo Vami vytvorenej cestičke
 • clip pásy neaplikujte na hlave príliš vysoko, ale snažte sa mať najvrchnejší pás zhruba v úrovni uší, alebo len o málinko vyššie – lepšie ho začešete

Clip in sú vlastne pre jemné a riedke vlasy jedny z najvhodnejších, pretože pri aplikácii nepoužívate žiadne teplo, ani neprirodzene pevné zovretie a pod.

Aký typ sponiek je použitý na clip in príčesky?

Clip in sety a pásy obsahujú cca 3 cm široké sponky, ktorá je veľmi dobre ohybná a má na sebe špeciálny silikónový prúžok, ktorý zabraňuje skĺzavaniu príčeskov aj z veľmi jemných vlasov.

Ako môžem oživiť svoje staré clip in vlasy?

Chápeme, že kúpa nových príčeskov z pravých ľudských vlasov je nemalá investícia, preto Vám dáme pár tipov, ako predĺžiť životnosť tých príčeskov, ktoré už máte doma a váhate, či ich ešte nosiť alebo nie.

 • naplňte misku teplou vodou a do nej dajte menšie množstvo šampónu (môže byť šampón s olejovou zložkou, alebo môžete pridať niekoľko kvapiek prírodného oleja) a premiešajte
 • jednotlivé pásy namočte do pripravenej misky s vodou
 • opláchnite dôkladne pod tečúcou vodou
 • vylejte z misky pripravenú šampónovú vodu a zopakujte túto metódu znova, ale s použitím kondicionéra
 • opäť dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou
 • položte každý pás na suchý uterák
 • dajte si do dlaní niekoľko kvapiek vlasového olejčeka, tekutých kryštálov, alebo hodvábu na vlasy a naneste na jednotlivé pásy, aby sa olejček do vlasov rovnomerne rozotrel
 • vlasy nechajte voľne uschnúť
 • až sú vlasy suché, nastriekajte na ne termo ochranu
 • rozčešte tangle teezrom a vyžehlite

Za ako dlho od objednania mi produkt príde?

Objednávky prijaté do 14:00 hodín expedujeme ešte v ten istý deň a dopravca Vám balíček doručuje ihneď nasledujúci pracovný deň. Pokiaľ objednávate až po 14. hodine, expedujeme nasledujúci pracovný deň a nasledujúci deň kuriér doručuje. Všetky víkendové objednávky expedujeme v pondelok. Cez sviatky sa tiež balíčky neodosielajú/nedoručujú, vždy až prvý posvätkový deň.

Čo robiť, keď nepríde mail potvrdzujúci objednávku?

Pokiaľ Vám automatický e-mail potvrdzujúci objednávku nepríde ani do 15 min. od objednávky, napíšte klasický e-mail na: info@clip-vlasy-lacne.sk a uveďte v texte e-mailu:

 • Vašu doručovaciu adresu
 • Váš e-mail a telefon
 • Názov tovaru ktorý objednávate + farbu

Objednávku ihneď preveríme, prípadne Vám ju vytvoríme manuálne a o všetkom Vás budeme ihneď informovať mailom alebo telefonicky.

Je to už viac ako dva dni od objednania a zásielka Vám stále nebola doručená?

V tomto prípade je balíček s najväčšou pravdepodobnosťou uložený na Vašej najbližšej pošte/depe alebo výdajne Vami zvoleného dopravcu na vyzdvihnutie. Poštár sa snaží prvý deň balíček doručiť na adresu, pokiaľ Vás nezastihne, balíček uloží na pošte (písomné oznámenia už nemusia v schránke nechávať). V každom prípade aj bez tohto oznámenia Vám balíček na Vašej pošte podľa Vášho mena dohľadajú a vydajú. Na pošte je balíček uložený max. 7 dní, v ktorých si ho musíte prevziať, inak ho pošlú späť k nám.
V prípade akýchkoľvek problémov nás môžete kontaktovať na: info@clip-vlasy-lacne.sk alebo na tel: (+420) 776 605 477 môžeme balík dohľadať podľa podacieho čísla na internete a ihneď zistiť kde sa nachádza.

Je možné zakúpený tovar vymeniť alebo vrátiť?

Áno, zakúpený tovar je možné podľa obchodných podmienok v pôvodnom stave do 14 dní od prevzatia vymeniť, alebo vrátiť. Pokiaľ tovar vraciate, peniaze Vám budú poslané na účet do 14 dní.

Môžem si tovar zakúpiť na pobočke bez predchádzajúceho objednania?

Objednávka vopred nie je nutná. Tovar si môžete vybrať a hneď taktiež zakúpiť na našej predajni každý všedný deň od 9:00 do 18:00.

Zasielate tovar aj do zahraničia?

Áno, určite. Zasielame bežne aj na Slovensko (platba vopred aj dobierka) a do ostatných krajín (len platba vopred). Expedujeme každý všedný deň.