Tape in od A do Z

Pásková Tape in metóda je obľúbená a rozšírená po celom svete. Častým dotazom našich zákazníčok býva práve samotný spoj - páska. Stále pretrváva obava, že páska nemôže byť natoľko pevná, aby vydržala každodennou záťaž. S aplikáciou Tape in vlasov máme bohaté skúsenosti a dovoľte, aby sme Vám v tomto krátkom článku zhrnuli o vlasových pásikoch všetko potrebné a uvidíte sami, že opak je pravdou.

Aplikácia

1. Deň vopred si umyte vlasy. Použite len bežný čistiaci šampón (bez olejov, vhodný je napr. žihľavový alebo iný pre odmastenie vlasov) a vyhnite sa stylingovým prípravkom (kondicionér, maska, olej, lak, tužidlo, suchý šampón ..). Ide o to, aby boli vlasy dokonale odmastené a umyté od predtým použité vlasové kozmetiky.

2. Medzi dva pásiky Tape in lepíte tenký pásik vlastných vlasov. Na páske, ktorá bude zospodu, nechajte len toľko vlasov, koľko sa prilepí. Zvyšok oddeľte, inak by sa lepidlo nemohlo skrze hrubší prameň vlasov dostatočne spojiť.

3. Prilepte vrchný prameň tak, aby presne sedel na spodný a od stredu ku krajom umačkejte prsty. Tým vytlačíte vzduch a lepidlo sa lepšie spojí.

4. Vlasovú žehličkou stlačte spoj asi na 3 sekundy a znovu postláčajte (ideálne klieštikmi, môžu byť na Micro ring aj iné)

5. Po aplikácii si neumývajte vlasy minimálne 2-3 dni. Je tiež nutné dať pozor, aby spoje neboli v kontakte s vodou alebo teplom (sauna a pod.).

Dodržiavanie týchto niekoľkých základných pravidiel zaručí, že pásky budú držať veľmi pevne a bez problémov vydrží aj návštevu wellness, bazéna, kúpanie v mori, športovanie atď.

Ako u všetkých permanentných metód, je aj u Tape in pásikov nutné pravidelné posunovaní spojov. Spoje odrastajú a je nutné ich posunúť späť k hlave a to zhruba každých 6 až 8 týždňov.
K odobratí spojov je potrebná odstraňovač a nová páska.

Odstraňovačom pokvapkáme spoje a akonáhle páska povolí, stiahneme spoj z vlasov. Dôkladne očistíme a necháme uschnúť. Potom môžeme nalepiť novú pásku a pramene znovu aplikovať. Postup už poznáte :)

Zásady starostlivosti a na čo dať pozor

  • česanie - Tape in nikdy nečešte bezprostredne po aplikácii. Lepidlo ešte nemusí byť dostatočne zaschnuté a preto určite cca hodinu počkajte. Ďalej vlasy nikdy nečešte za mokra. Na spoje (i samotné vlasy) sa tým vyvíja veľký tlak, čo pre spoje určite nie je dobré. Odporúčame používať len kefy na predĺžené vlasy.
  • tepelnej úpravy - Pri aplikácii používame žehličku preto, aby sa lepidlo roztavilo a skrze vlastné vlasy lepšie spojilo. Opakované vystavenie spoje vysokým teplotám po zaschnutí lepidla bude mať ale úplne opačný efekt - lepidlo sa roztaví a spoj povolí. Pri žehlení neprechádzajte spoje, nedávajte kulmu blízko k páske a fénom nefúkajte na jedno miesto.
  • kozmetické prípravky - kondicionér, maska, olejčeky apod. - Všetky tieto prípravky majú mimo výživu a úpravu vlasov tiež zjemňujúce a hydratačné účinky a môžu narušiť spoje. Aj naďalej je však môžete bez obáv používať, len je nutné ich aplikovať správne, teda iba do dĺžok vlasov, nikdy ku korienkom.
  • príliš veľa vlasov v spoji - Ak je medzi páskami príliš veľa vlastných vlasov, lepidlo sa cez ne dostatočne nespoja a prameň je potom náchylnejšie ku skĺznutiu.

Na našej pobočke v Brne ponúkame službu predĺženie vlasov Tape in metódou. Ide o metódu vhodnú pre všetky typy vlasov a po dodržaní týchto niekoľkých pravidiel nenastáva problém, že by pramene skĺzavali.
V prípade, že máte záujem sa objednať na konzultáciu alebo máte iné otázky nielen ohľadom Tape in, volajte Po-Pia 9 - 18h na číslo +420 776 605 477 alebo píšte na info@clip-vlasy-lacne.sk