Viete správne používať ošetrujúce produkty na vlasy?

Celý rad žien a dievčat kupuje drahé produkty pre starostlivosť o svoje vlasy a domnieva sa, že už nemôže urobiť viac a vlasy rovnako nerastú, lámu sa, sú suché a pod. Na vine môže byť spôsob použitia týchto produktov. Zamyslite sa nad tým, kedy a ako nanášate napríklad kondicionér, masku, olejček, ochranu pred teplom atď. Základnou chybou, ktorá sa často stáva je tá, keď prípravky nanášate do práve umytých vlasov. Pýtate sa prečo? Pretože vlasy sú "nacucané" vodou a ošetrujúce produkt po nich len skĺzne, ale nedostane sa do hĺbky, k štruktúre vlasu.

Ako to teda robiť správne?

  • Vlasy si umývajte vlažnou vodou, jemne premasírujte šampónom oblasť pokožky hlavy a vlasov pri korienkoch. Šampón netreba nanášať do dĺžok, pre umytie bohato stačí to, čo po dĺžkach skĺzne pri oplachovaní. Vlasy nikdy pri umývaní nedrhnite (nedrhnite), len šampón aplikujte jemnými krúživými pohybmi. Potom ho zmyte opäť vlažnou vodou.
  • Na tento krok práve väčšina ľudí zabúda - vlasy zbavte prebytočnej vody, tzn. uterákom (alebo ešte lepšie, bavlněnéným tričkom) vlasy postláčajte (zase tu platí - žiadne drhnutie). Vlas už nie je vodou tak nacucaný a je pripravený pre aplikáciu ďalšieho produktu.
  • Teraz aplikujte kondicionér alebo masku (na čo ste zvyknuté), nechajte pôsobiť a opláchnite
  • Znovu vlasy zbavte prebytočnej vody, ako sme už popísali v skoršom kroku
  • Teraz na vlasy aplikujte ochranu pred teplom a iné stylingové produkty, ktoré sa majú dávať do vlhkých vlasov, nechajte chvíľu pôsobiť a až potom fénujte a upravujte kulmovaním či žehlením.

Na čo je dobré si zvyknúť?

  • Nečešte vlasy v mokrom stave - keď je vlas mokrý, viac pruží, naťahuje sa a tým dochádza k "roztrhnutiu" jeho štruktúry, z krásne hladkých vlasov sa tak stávajú vlasy tzv. "chlpaté / rozježené" a o to iste žiadna z nás žien nestojí.
  • Žehlite a kulmujte radšej menšie pramene a každý tepelne upravte len raz (neprechádzajte žehličkou stále dokola, vlas tým ďaleko viac zaťažujete)
  • Pravidelne si nechávajte zastrihnúť končeky vlasov (Nelipnite na dĺžke, vypĺznutý špička vlasov Vám rovnako moc parády nenarobí, lepšie je zdravý vzhľad hustejších kratších vlasov, tomu verte)

Tak ako ste na tom? Našli ste v tomto článku nejakú chybu, ktorú v starostlivosti o vlasy robíte?